UÇAK      |     OTEL     |      ARAÇ    |     VİZE     |     TRANSFER     |    KAMPANYALAR

Taşınma Sürecinde İptal Olmayan Seferlerdeki Yolculara Verilen Haklar

Değerli Müşterilerimiz, Bu bültende belirtilen uygulama "Uçuş ve Hizmet Aksaklıkları Prosedürü'nde" belirtilen durumların kapsamadığı aksaklıklar ile aksaklık yaşanmadığı halde yolcuların degişiklik talep etmesi durumunda yapılacak bir uygulamadır. Uçuş ve Hizmet Aksaklıkları Prosedürü'nde tanımlanan aksaklık durumları yine ilgili prosedürde belirtildiği şekilde uygulamaya devam edecektir.

06/04/2019 Tarihinde İstanbul Havalimanına Taşınılması Nedeniyle;

12 Mart 2019 ve öncesinde düzenlenmiş IST (Atatürk Havalimanı ve/veya İstanbul Havalimanı) çıkışlı, IST (Atatürk Havalimanı ve/veya Havalimanı)  İstanbul  varışlı ve IST (Atatürk Havalimanı ve/veya  İstanbul Havalimanı) aktarmalı dış hat ve yurtiçi biletler için (dıştan dışa, içten dışa, dıştan içe, içten içe transit dahil), Ortaklığımızın 04 Nisan 2019 - 09 Nisan 2019  tarihleri arasındaki tüm AJ/TK seferlerine kayıtlı yolcuların, 19 Mart 2019 (dahil) tarihine kadar işlem yapılması kaydıyla, ücret kurallarına bakılmaksızın:
1) REZERVASYON VE PARKUR DEGISIKLIKLERI:
Tarih degişikliğinde yeni rezervasyonun yeni seyahat tarihinin yolcunun orjinal biletindeki seyahat tarihinden 7 gün öncesi ve 15 gün sonrası aralığında (-7/+15) icra edilecek olan TK Operating uçuşlara alınması durumunda aynı ücret sınıfında yer olmasına bakılmaksızın aynı kabinde yer müsaitliği olması ve 19 Mart 2019 (dahil) tarihine kadar değişiklik işleminin tamamlanması kaydıyla değişiklik ücretsiz yapılacaktır. Parkur değiiklikleri orjinal ücret kuralları doğrultusunda yapılacak olup, bu yayın kapsamında waiwe uygulaması yapılmayacaktır.  Sadece İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanına aktarım talepleri bu yayın kapsamında değerlendirilecektir.
 
2) BİLET İADESİ:
İade talepleri orijinal ücret kuralları doğrultusunda yapılacak olup, bu yayın kapsamında waive uygulaması yapılmayacaktır.
 
3) BİLET SÜRESİNİN UZATILMASI:
A) Herhangi bir ücret farkı ve ceza alınmaksızın biletin geçerliliği yolcunun orjinal biletindeki seyahat tarihinden 15 gün sonrasına kadar uzatılabilecektir. B) Bilet süresinin orjinal biletindeki seyahat tarihinden 15 günden daha ileri bir tarihe kadar uzatılması talebi, orjinal ücret kuralları doğrultusunda yapılacaktır. 
 
4) CODESHARE SEFER UYGULAMALARI:
Ortaklığımızın Marketing Carrier olduğu Interline uçuşlarda original ücret kuralları doğrultusunda işlem yapılacaktır.
 
5) GRUP UYGULAMALARI:
Ödemesi yapılmış veya garanti MCO'su alınmış grup rezervasyonlarının (talep halinde) tarih degişikliğinde yeni seyahat tarihinin grubun orjinal rezervasyonundaki seyahat tarihinden 7 gün öncesi ve 15 gün sonrası aralığından (-7/+15) icra edilecek olan TK Operating uçuşlara alınması durumunda, aynı ücret sınıfında yer olmasına bakmaksızın aynı kabinde yer müsaitliği olması ve 19 Mart 2019 (dahil) tarihine kadar değişiklik işleminin tamamlanması kaydıyla tarih değişikliği ücretsiz yapılacaktır. Parkur değişiklikleri orjinal ücret kuralları doğrultusunda yapılacak olup, bu yayın kapsamında waiwe uygulaması yapılmayacaktır. Sadece Sabiha Gökçen Havalimanı'na aktarım talepleri bu yayın kapsamında değerlendirilecektir. İptal ve iade talepleri için bu yayın kapsamında waiwe uygulaması yapılmayacaktır.
 
6) Yukarıda belirtilen uygulamalar çerçevesinde yapılacak değişiklikler bir defa ile sınırlandırılacak olup, yolcunun sonraki değişiklik talepleri için ücret kuralları dahilinde oluşacak ceza ve farklar tahsil edilerek işlem yapılabilecektir.
7/24 Destek Hattı
Geniş Ürün Seçeneği
Güvenli Alışveriş
Müşteri Destek Hattı
444 58 58
Bu e-posta tarafınıza Plaza Turizm tarafından oluşturulan üye veritabanına [EMAIL] olarak kayıtlı olduğunuz için gönderilmiştir.

Plaza Turizm tarafından bir daha e-posta almak istemiyorsanız lütfen üyeliğinizi buraya tıklayarak sonlandırınız.

Gönderimlerimizi size sorunsuz ulaşmasını istiyorsanız lütfen mailer@plazatur.com adresini güvenli kullanıcılar listesine ekleyiniz.

Plaza Turizm Kongre Organizasyon A.Ş. 0224 234 58 58 info@plazatur.com